fbpx

Tina kan forklare det der undrer mange

Tinas foredrag er unikke.
Jeg har haft glæden af at høre Tina flere gange, og lærer noget nyt hver gang. Tina kan med hendes barndom i en dysfunktionel familie, forklare det der undrer mange: Hvorfor omsorgssvigtede børn ikke fortæller noget, heller ikke selv om de føler angst, er utrygge og måske udsat for vold.

Tinas ønske er at formidle viden, så andre bedre forstår disse børn og unge – og at man kan få et godt og velfungerende liv.
Tina fortæller levende og med en god portion humor. Tina er meget åbent for spørgsmål og hendes foredrag bør høres af alle der har med børn og unge at gøre. Pædagoger, lærere, sygeplejersker og sundhedsplejersker, psykologer, socialrådgivere, plejefamilier vil kunne få værdifuld viden og indsigt ved at høre/deltage i et af Tinas foredrag.

Vibeke Bisgaard - sygeplejerske og plejemor
Sygeplejerske
sygeplejerske og plejemor
Scroll to Top